2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Συνέντευξη μιας συγγραφέα

Στο πλαίσιο του διαθεματικού σχεδίου «Τεχνικές Επικοινωνίας» οι εκπαιδευόμενοι που συμμετέχουν σε αυτό πήραν συνέντευξη από τη γνωστή συγγραφέα Βεατρίκη (Μπέτυ) Μαγρίζου. Τη ρώτησαν για τις τεχνικές συγγραφής, για την αφορμή που οδηγεί τα χέρια στον υπολογιστή, για το αν οι ιστορίες που πραγματεύεται είναι αληθινές ή της φαντασίας της, για την αληθινή ιστορία του τελευταίου της βιβλίου “Το βραχιόλι της φωτιάς”, για τα θέματα που την απασχολούν για τα επόμενα βιβλία της … μέχρι τον πόλεμο Ισραηλινών – Παλαιστινίων τής ζήτησαν να σχολιάσει. Η κ. Μαγρίζου απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις τους με ειλικρίνεια, ενώ στο τέλος του διάβασε ένα μικρό διήγημά της με θέμα τον ρατσισμό. Πριν ευχαριστήσουν εκπαιδευόμενοι και συγγραφέας αμφότεροι για την εμπειρία που τους δόθηκε, η κ. Μαγρίζου τους χάρισε δύο βιβλία της με την προτροπή να μην σταματήσουν να διαβάζουν και να γράφουν.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα