2nd S.C.S. LARISSA

Terma Karditsis, 411 10, Larissa

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Ενημερωτική εκδήλωση για τις προοπτικές απασχόλησης μετά την αποφυλάκιση

Ενημερωτική εκδήλωση για τις προοπτικές απασχόλησης μετά την αποφυλάκιση πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σήμερα. Ο Σύμβουλος Σταδιοδρομίας του 2ου ΣΔΕ Λάρισας και σύμβουλος απασχόλησης του ΙΝΕ της ΓΣΕΕ Αχιλλέας Βαιόπουλος (Achilleas Vaiopoulos) παρουσίασε μαζί με τον διευθυντή του σχολείου τον επαγγελματικό οδηγό επανένταξης “Μετά” και στη συνέχεια υλοποίησε εργαστήρι ομαδικής συμβουλευτικής με θέμα τη διαμόρφωση πλάνου αναζήτησης εργασίας. Ο κ. Βαιόπουλος αναφέρθηκε στα βασικά βήματα που χρειάζεται να γίνουν για την εξεύρεση εργασίας και ένταξη στην αγορά και παρουσίασε τη δυναμική της απασχόλησης σε Ελλάδα και Ευρώπη (Eures). Ακολούθως συζητήθηκαν παράλληλα με την εξέταση του “Μετά” εξατομικευμένες ανάγκες των εκπαιδευόμενων.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα