2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Δημιουργία Λογότυπου

Έτοιμο το νέο logo του σχολείου μας. Παραγγέλθηκε με αφορμή το ηλεκτρονικό βιβλίο και την ιστοσελίδα που ετοιμάζονται. Δύο μολύβια για να υποδηλωθούν τόσο ή δεύτερη ευκαιρία, όσο και το ότι πρόκειται για δύο σχολεία στην πόλη. Στη βάση τους μια καγκελόπορτα, που παραπέμπει σε πόρτα κελιού. Τα μολύβια όμως βγαίνουν έξω από αυτή για να φανεί ότι η εκπαίδευση στη φυλακή έχει υπερβατικό χαρακτήρα. Επίσης, η πόρτα δεν είναι μουντή, αλλά με χρώμα της γνώσης, της επικοινωνίας και της δημιουργίας. Αυτό που δίνει χρώμα είναι το σχολείο, όπως διακριτικά αποτυπώνεται στη χρωματική κατάληξη στο “ο” του “2ο”. Με το ίδιο χρώμα συνεχίζονται οι αριθμοί που δηλώνουν την ημερομηνία ίδρυσης του σχολείου. Θερμές ευχαριστίες στον δημιουργό Stamatis Papadimos, που σχεδίασε αφιλοκερδώς το λογότυπο. Πρόκειται για έναν εξαιρετικό καλλιτέχνη, που κατά ευτυχή συγκυρία τυχαίνει να είναι και φίλος του σχολείου μας.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα