2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Γνωριμία με το Subbuteo

Γι’ ακόμη μια χρονιά οι εκπαιδευόμενοι είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν ένα άθλημα που προσφέρει ψυχαγωγία, συνεργασία και υγιή άμυλα μεταξύ των παικτών. Ο υπεύθυνος της FISA (Federation International Subbuteo Associations) Γεώργιος Σκαφιδάς έδειξε στους εκπαιδευόμενους τους κανόνες παιχνιδιού, τακτικές και τεχνικές που αναπτύσσονται σε ένα άθλημα που αναβιώνει τα τελευταία χρόνια και εμφανίζει μια δυναμική στο χώρο του επιτραπέζιου αθλητισμού. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΕΟΣ (Ελληνική Ομοσπονδία Subbuteo) πρόσφερε στο σχολείο μας το πρώτο γήπεδο καθώς και τον αναγκαίο για το παιχνίδι εξοπλισμό και προγραμματίζει τακτικές εκπαιδεύσεις. Οι εκπαιδευόμενοι που θα αγαπήσουν το επιτραπέζιο ποδόσφαιρο θα μπορούν να συμμετέχουν στο πρωτάθλημα των σχολείων μας το δίωρο δημιουργικής απασχόλησης της Παρασκευής.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα