2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Απολογισμός Θερινού Σχολείου 2017

Πολλοί ζωγραφικοί πίνακες, ένα βιβλίο, γλυπτοί γλάροι και μια εξαιρετική μουσικοθεατρική παράσταση είναι ο απολογισμός του θερινού σχολείου 2017 που παρουσιάστηκε σήμερα στην κατάμεστη από εκπαιδευόμενους και προσκεκλημένους σάλα του 2ου Σ.Δ.Ε. Λάρισας. Πρώτα οι εκπαιδευτές – εικαστικοί Marianna Gkountouva και Kalamaras Giorgos παρουσίασαν το δικό τους εικαστικό πρότζεκτ και τους εκπαιδευόμενους που το παρακολούθησαν καθώς και τα έργα τους. Στη συνέχεια η εκπαιδεύτρια της δημιουργικής γραφής Kalliopi Pasia παρουσίασε το βιβλίο “εκ προμελέτης”, που περιέχει κείμενα των εκπαιδευόμενων, δύο από τους οποίους διάβασαν αποσπάσματα στο κοινό. Τέλος, οι εκπαιδεύτριες Maria Papoutsi (θεατρολόγος) και Sandra Apostolopoulou (μουσικός) προλόγισαν την μουσικοθεατρική παράσταση “Οταν ο (συνθέτης) Μπαχ συνάντησε τον (συγγραφέα του γλάρου) Μπαχ” που παρουσίασαν με μοναδικό τρόπο ένδεκα εκπαιδευόμενοι. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Λαρισαίων Δημήτρης Δεληγιάννης, η Διευθύντρια Εκπαίδευσης Θεσσαλίας κ. Αναστασοπούλου και πολλοί άλλοι. Υπενθυμίζεται ότι το πρόγραμμα χρηματοδοτήθηκε από τη Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα