2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή στο 2ο Σ.Δ.Ε. Λάρισας

Χριστουγεννιάτικη γιορτή πραγματοποιήθηκε στον χώρο του 2ου Σ.Δ.Ε. Λάρισας.

Η ομάδα των εκπαιδευόμενων που συμμετείχε στην γιορτή παρουσίασε στην αρχή τα αποτελέσματα ενδοσχολικής έρευνας που αφορούσε τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.

Ακολούθως, παρουσίασαν άγνωστες πτυχές της ζωής του Αι-Βασίλη. Στη διαδικασία συμμετείχαν εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι που ψήφιζαν αν η πληροφορία ήταν σωστή ή λάθος.

Στο τρίτο μέρος εκπαιδευόμενοι διάβασαν το περιεχόμενο των χριστουγεννιάτικων καρτών που έγραψαν σε αγαπημένα πρόσωπά τους πριν τις ταχυδρομήσουν.

Στο τέταρτο μέρος παρουσίασαν την κωμωδία «Ο Αι-Βασίλης στη φυλακή» που βασίστηκε στο ομώνυμο έργο του Ευγένιο Τριβιζά.

Πατήστε πάνω στην εικόνα για να δείτε την Παράσταση σε Βίντεο

Τέλος, μέλη της ορχήστρας παραδοσιακής μουσικής του ΔΩΛ με τη συμμετοχή και εκπαιδευτή του σχολείου μας απέδωσαν παραδοσιακά τραγούδια και κάλαντα.

Μετά την ολοκλήρωση της γιορτής οι μαθητές σερβιρίστηκαν διάφορα εδέσματα και γλυκά από υπηρεσία catering, προσφορά του σχολείου μας.

Να σημειωθεί ότι την Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας παρακολούθησαν μαθητές του 1ου Πειραματικού Σχολείου Λάρισας Διαδικτυακά.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα