2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Μοιράσαμε “σακούλες αγάπης”

Μοιράσαμε τις «σακούλες αγάπης». Κατά παράδοση, κάθε παραμονή Χριστουγέννων το σχολείο προσφέρει στους εκπαιδευόμενους τη “σακούλα της αγάπης”. Εϊναι μια συμβολική κίνηση σε μια περίοδο που γίνεται ανταλλαγή δώρων προσφέροντας τα απαραίτητα είδη υγιεινής φροντίδας, υπόδησης και επικοινωνίας. Η «σακούλα της αγάπης» δεν ήταν τόσο γεμάτη, όσο θα θέλαμε, αλλά έδωσε χαρά στους εκπαιδευόμενους. Φέτος περιείχε προσφορές του σχολείου μας, οι οποίες ενισχύθηκαν από τις προσφορές του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 21ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας. Τις προσφορές αγάπης παρέδωσαν στον διευθυντή του σχολείου η πρόεδρος Χρυσακοπούλου Γκέλυ και ο αντιπρόεδρος Μπουκουβάλας Μάνθος. Επίσης, ο μελισσοκόμος Κώστας Καλαπούτης πρόσφερε από μία συσκευασία μελιού παραγωγής του σε κάθε εκπαιδευόμενο. Θερμά τους ευχαριστούμε για την πρωτοβουλία και την προσφορά τους.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα