2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Εορτασμός της εθνικής επετείου στο 2ο Σ.Δ.Ε. Λάρισας Με δύο σχολεία συνεορτάσαμε φέτος την επέτειο των 201 χρόνων από την απελευθέρωση. Την Τετάρτη μας επισκέφθηκαν μαθητές και εκπαιδευτικοί από το 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Λάρισας και έκαναν μαζί μας την πρόβα της γιορτής που βιντεοσκόπησαν και παρουσίασαν σήμερα στους συμμαθητές τους σε όλες τις αίθουσες του σχολείου τους. Ακολούθησε μια συζήτηση ανάμεσα στους μαθητές των δύο σχολείων. Αν και τους χωρίζουν γενιές και εμπειρίες πραγματοποιήθηκε μια ανοιχτή και ειλικρινής συνομιλία για τις συνθήκες φοίτησης και για τη σχολική διαρροή. Σήμερα Πέμπτη 24 Μαρτίου, παραμονή της γιορτής, συνδεθήκαμε διαδικτυακά με το Μουσικό Σχολείο Λάρισας και παρακολουθήσαμε την γιορτή που ετοίμασαν οι μαθητές του Λυκείου με τους εκπαιδευτικούς τους. Ξεχωριστά ευχάριστα μοιράσματα από τα οποία ωφελήθηκαν και τα δύο μέρη.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα