2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Εκδήλωση – αφιέρωμα στην μητέρα

Στο 2 ο ΣΔΕ Λάρισας πραγματοποιήθηκε εκδήλωση – αφιέρωμα στην μητέρα με αφορμή τον πρόσφατο γιορτασμό της ημέρας της. Αρχικά πραγματοποιήθηκε ομιλία από τον μαθητή Ματθαίο Π. , ο οποίος έκανε ιστορική αναδρομή στον εορτασμό της. .Ακολούθησε παρουσίαση έργων εκπαιδευόμενων σε μορφή κολλάζ και συννεφόλεξων με θέμα τη μητέρα, τα οποία δημιούργησαν στο πλαίσιο του Πληροφορικού Γραμματισμού. Εν συνεχεία παρουσιάστηκε βίντεο με θέμα την θυσία μιας μητέρας για το παιδί της.Οι μαθητές του σχολείου Δανιήλ Κ., Γεράσιμος Μ., Ντίνος Γ., Μουράτ Ν. έγραψαν κείμενα και ποιήματα, τα οποία διάβασαν και αφιέρωσαν στη μητέρα τους. Τέλος, οι μαθητές Αλτίν Ρ. και Κωστίκα Γκ. τραγούδησαν με τη συνοδεία του εκπαιδευτή της Αισθητικής Αγωγής Περικλή Ζήση το τραγούδι του Στέλιου Καζατζίδη «Μάνα μου».Στην εκδήλωση ακούστηκαν επίσης τα τραγούδια των Pink Floyd «Mam» , του Βασίλη Παπακωνσταντίνου «Αχ ρε μαμά» , του Νάσου «Μαμά» και του Πασχάλη Τερζή «Μανούλα μου».Την εκδήλωση επιμελήθηκαν οι εκπαιδεύτριες Αγγελική Γραβάλου και Αγγελική Βαλαή.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα