2nd S.C.S. LARISSA

Sat, Sun closed

Mon. - Frid. 8.00-13.30

Διαγωνισμός Βολών

Με … στόχο τον υγιή ανταγωνισμόΤο σχολείο μας με αφορμή την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 και την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 πραγματοποίησε αθλητική δραστηριότητα στην αυλή του σχολείου, όπου βρίσκεται μικρό γήπεδο μπάσκετ. Οι εκπαιδευόμενοι, αφού συζήτησαν τα οφέλη της άσκησης ως ψυχαγωγίας και τρόπου ζωής καθώς και τη φιλοσοφία των ομαδικών αθλημάτων διαγωνίστηκαν ανά τμήμα σε ελεύθερες βολές. Ακολούθως, οι διακριθέντες από κάθε τμήμα διαγωνίστηκαν μεταξύ τους. Απόλυτο ποσοστό ευστοχίας σημείωσε ο εκπαιδευόμενος Costel Z. , ενώ πρωταθλητής σχολείου αναδείχθηκε ο Τάσος Μ. Στους νικητές απονεμήθηκαν αναμνηστικοί έπαινοι και συμβολικά δώρα και σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκαν βεβαιώσεις συμμετοχής. Κεντρικός στόχος της διοργάνωσης ήταν η ενεργοποίηση των εκπαιδευόμενων για συμμετοχή τους σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις εντός του σχολείου. Οι εκπαιδευόμενοι ζήτησαν να υπάρχει τακτική αθλητική δραστηριότητα ως μάθημα ή project και αθλητικό υλικό.

Comments are closed.
Δημοσιεύσεις Ανά Μήνα